nissan e-POWER araçlar

NISSAN e-POWER

Şarj kablosuna ihtiyaç duymadan, daha duyarlı, daha sessiz ve verimli bir şehir içi sürüş deneyimini mümkün kılan benzersiz bir elektrikli teknolojidir.

e-POWER araçlar

e-POWER, benzersiz bir kombinasyon

Nissan'a özgü bir teknoloji olan e-POWER, aküyü şarj etmek için benzinli bir motor jeneratör kullanır ve bu tek başına bir elektrik motorunu çalıştırarak tekerleklere güç sağlar. Elektrikli bir otomobile benzer şekilde tepki verir, anında tork sağlar ve ayrıca geleneksel bir içten yanmalı motora kıyasla daha düşük egzoz emisyonları ve çalıştırma maliyetleri olmasına rağmen fişe takılmasına gerek yoktur. Benzinli motora ek olarak e-POWER, akünün dolu kalmasına yardımcı olmak için rejeneratif frenleme kullanır.

 

Nasıl Çalışıyor?

e-POWER nasıl çalışır?

e-POWER benzinle çalışıyor ve elektrikle yol alıyor

Alışkanlıklarınızı değiştirmeden yeni bir sürüş deneyimi keşfedin. Yakıt kullanmaya devam edin ama gaza bastığınız anda elektrik tahrikinin ve sürüş performansının tadını çıkarın.

 

e-POWER nasıl çalışır?

Hareket halindeyken şarj olur

Bir e-POWER aracı fişe takmanıza gerek yoktur. Benzinli motor jeneratör, aracın ihtiyacı olduğunda aküyü şarj eden enerjiyi üretir. Bu jeneratör sistemi, doğrudan elektrik motorunu besleyebilir veya aküyü şarj edebilen elektrik enerjisini ürettirir. Elektrik motoru ise tek başına aracın tekerleklerini tahrik ederek her zaman 100% elektrikli hissi veren bir sürüş sağlar.

e-POWER nasıl çalışır?

Frenleme sırasında normalde boşa giden enerjiyi geri dönüştürür

Frenleme anında ortaya çıkan enerji depolanır ve e-POWER, frenleme sırasında kaybedilen tüm enerjinin  kaybolmasına izin vermez. e-POWER'daki rejeneratif fren sistemi, yavaşlamadan kaynaklanan kinetik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürür ve aküye geri besleyerek yakıt verimliliğini artırır.

e-POWER ve Hibrit güç aktarma organlarının farkı nedir?

e-POWER ve Hibrit güç aktarma organlarının farkı nedir?

Benzersiz ve heyecan verici bir elektrikli sürüş deneyiminin keyfini çıkarın

Nissan Elektrikli Araç

Çevreyle uyum içerisinde

Anında hızlanma, akıcı sürüş esnekliği ve sessiz elektrikli motor ile sakin ve kontrollü bir sürüş ya da dinamik bir sürüş tarzından istediğinizi seçebilirsiniz. 

Nissan Elektrikli Araç - Sürüş keyfi

Sürüş keyfi

Elektrik motoruyla çalışan tekerlekler sayesinde, elektrikli araç sahiplerinin sevdiği anlık tork ve yumuşak hızlanmanın aynısını elde edersiniz. e-Pedal, daha keyifli ve duyarlı bir sürüş havasına girdiğinizde sizin için hazırdır.

Farklı hava koşullarında Nissan Elektrikli Araç

Sessiz ve rahatlatıcı

Elektrikli motor sessiz çalışır ve benzinli jenerator birlikte geleneksel bir yanmalı motora göre daha düşük egzoz emisyonu üretir.

Bu nedenle e-POWER sürmek sakin ve keyifli bir deneyimdir.

e-POWER hakkında

e-POWER Hakkında

Nissan e-POWER: teknoloji açıklandı

e-POWER Hakkında

e-POWER teknolojisini keşfedin.

nissan e-POWER araçlar

e-POWER: AKIMIN ÖNCÜSÜ Nissan Qashqai e-POWER'da kontağı ilk çevirdiğiniz andan itibaren içinizde heyecan yaratacak. Elektrikten güç alıp, benzinle tekrar şarj olabilen benzersiz bir elektrikli araç deneyimi keşfedin.

TEST SÜRÜŞÜ İÇİN REZERVASYON YAPTIRIN

e-POWER kullanmanın avantajlarını keşfedin.

Tüm elektri̇kli̇ powertrain modelleri̇mi̇zi̇ keşfedi̇n

Tüm elektri̇kli̇ powertrain modelleri̇mi̇zi̇ keşfedi̇n