nissan filo

AKILLI SÜRÜŞ YARDIM TEKNOLOJİLERİ

Nissan Akıllı Mobilite teknolojileri ile sürüşünüzü yeniden şekillendirin.

AKILLI SÜRÜŞ

AKILLI SÜRÜŞ

Daha fazlasını görmenize ve algılamanıza yardımcı olmanın yanı sıra, ihtiyacınız olduğunda size destek veren sürücü asistanı teknolojisi ile Akıllı Sürüş artık başlıyor. ProPILOT Assist teknolojisi ile Nissan aracınız her sürüşte yardımınızda.

NISSAN AKILLI SÜRÜŞ

Akıllı Sürüş

Artık olası herhangi bir problemden kaçınmak için daha iyi görmenize, algılamanıza ve eyleme geçmenize yardımcı olan sürücü destek teknolojilerini barındıran Akıllı Sürüş var. Çok yakında, Nissan araçları yoğun trafikte seyir ve hatta park yeri bulma gibi özellikler ile birlikte bir sonraki seviyeye geçecekler. e-Pedal, e-POWER ve e-4ORCE gibi teknolojiler ise yolculuklarınızı çok daha eğlenceli ve güvenli hale getirecekler.

NISSAN AKILLI SÜRÜŞ

Sezgisel Teknolojiler ile geleceğe hazırsınız.

SÜRÜŞ YARDIMCILARI

Daha az stresli ve daha huzurlu bir sürüş

Nissan aracınız daha dikkatli, daha güvenli ve sakin bir sürücü olmanıza yardımcı olur. Nissan Akıllı Sürüş teknolojileri, karşıdan gelen araçlara göre farlarınızı otomatik olarak ayarlayan, trafikte güvenli takip mesafesini koruyan, sürüş esnasındaki hız sınırları konusunda sizi uyaran ve daha pek çok teknolojiyi kullanır.

TRAFİK İŞARETİ TANIMA SİSTEMİ

TRAFİK İŞARETİ TANIMA SİSTEMİ

Nissan aracınızdaki sensörler yol üzerindeki trafik işaretçilerini tespit eder ve aracınızın olması gereken hız limitleri hakkında size bilgi verip yolunuzda güvenli hızlarda gitmenize yardımcı olur.

YOKUŞ KALKIŞ DESTEK SİSTEMİ

YOKUŞ KALKIŞ DESTEK SİSTEMİ

Herhangi bir kavşak bir ada ya da yokuştaki duruş anından hareketlenirken Yokuş Kalkış Destek sistemi Nissan aracınızın kaymasını önler ve yola odaklanmanıza yardımcı olur.

SÜRÜCÜ & YOLCU GÜVENLİĞİ

Herkes için güvenli yolları sağlıyor

Bugünün yoğun trafikli yollarında sürerken bazen üçüncü bir gözün size yardımcı olmasını isterseniz. Nissan güvenlik sistemleri sadece gözlemek ve uyarmakla kalmaz ve potansiyel kazalardan sizi korumak için acil durum frenlemesini devreye sokarak kazadan kaçınmanıza ya da kazanın etkisini azaltmanıza yardımcı olur.

Akıllı Acil Durum Frenleme Sistemi

AKILLI ACİL DURUM FRENLEME SİSTEMİ - İKİNCİ ÇİFT GÖZÜNÜZ

Şehirde daha fazla gönül rahatlığıyla sürün. Akıllı Acil Durum Frenleme, öndeki arabaları gözetler ve bir çarpışma riski olduğunda sizi tamamen durdurmak için uyarıda bulunabilir ve hatta fren uygulayabilir. Bazı Nissan modellerinde sistem ayrıca, kavşaklarda karşınıza çıkan araçları algılayan Yaya ve Bisikletli Algılama ve Kavşak Yardımı⁶ ile birlikte gelir. Tam model spesifikasyonlarını ve dağıtımla ilgili sınırlamaları öğrenmek için size en yakın Nissan Yetkili Satıcınıza danışın.

Hareketli Nesnelere Duyarlı Akıllı Çevre Görüş Sistemi (AVM)

 

Siz manevra yaparken, aracın çevresindeki dört adet kamera araç üstü kuşbakışı 360 derecelik sanal bir görünüm sağlar ve etrafınızdaki hareketli cisimleri algılar. Park manevraları ya da şehir içi dar sokaklardaki geçişlerde görüşü artırır.

AKILLI ARKA ÇAPRAZ TRAFİK UYARISI

AKILLI ARKA ÇAPRAZ TRAFİK UYARISI

Park yerlerine girerken veya çıkarken istenmeyen sürprizlerden kaçının. Geri giderken, radar sensörleri arkanızdaki nesneleri ve yaklaşan araçları sol veya sağ taraftan algılar. Sistem sizi sesli ve görsel bir uyarı ile uyarır ve ihtiyaç halinde olası bir çarpışmayı önlemek için otomatik olarak frenleri devreye sokar.

NISSAN AKILLI GÜÇ

Heyecanlı bir sürüş için

TRAFİK İŞARETİ TANIMA SİSTEMİ

e-4ORCE

Dört Tekerlekten Çekiş deneyimini yeniden keşfedin, şimdi 100% elektrikli. Nissan e-4ORCE, benzersiz elektrikli bir “Dört Tekerlekten Çekiş” teknolojisidir. Güçlü ve benzeri görülmemiş kontrol yeteneği ile mükemmel bir sürüş dengesi sağlar. e-4ORCE ile zorlu koşullarda bile daha fazla güç, dengeli yol tutuş ve kontrol ile sürüşünüzü güvence altına alın.

e-PEDAL TEKNOLOJİSİ

e-PEDAL TEKNOLOJİSİ

Hareket etmenin daha pratik, daha sezgisel bir yolunu keşfedin. e-Pedal ile sadece gaz pedalını kullanarak hızlanabilir ve yavaşlayabilirsiniz. Fren pedalı, sizi tamamen durdurmak ve acil fren yapmak için mevcut kalır, ancak tek pedal ile daha basitleştirilmiş bir sürüş hissiyle farklı bir deneyim yaşarsınız.

 

e-POWER Teknolojisi

e-POWER

Şimdi şarj kablosuna ihtiyacı olmayan benzersiz bir elektrikli deneyime geçin. Nissan'ın benzersiz e-POWER teknolojisi, duyarlı, sessiz ve verimli bir sürüş sunar. Benzinli bir jeneratör tarafından şarj edilen bir bataryayı fişe takmaya gerek yoktur.

NISSAN AKILLI BAĞLANABİLİRLİK

Havalı, sakin ve kesintisiz bağlanabilirlik