Kalp durduran anlar, kahreden yenilgiler, baş döndüren zaferler. Dünyanın en popüler sporu olan futbol, görünüşe göre sonsuza kadar zirvede kalmak için gereken her şeye sahip. Ne var ki, sürekli ön planda kalmak üstün becerilerden ve gollerden çok daha fazlasını gerektirir. Özellikle iş yeni bir taraftar kitlesi kazanmaya geldiğinde yenilikçilik elzemdir. Bunun farkında olan Nissan ve UEFA (Avrupa Futbol Federasyonları Birliği) ortaklıklarını, bu mükemmel uyumu, yenilediklerini açıkladılar.

Nissan, 2014 yılında UEFA Şampiyonlar Liginin Resmi Ortağı olduğundan beri, taraftarlarıyla ilişki kurmak için yeni uygulamalar geliştirmeye çalışıyor – online mecralarda, maçlarda ve dışarıdaki halkın arasında. Şimdi, 2021 yılına kadar devam edecek yeni ortaklık döneminde daha da fazlasını yapmaya hazırız.

Nissan taraftarlarla ilişki kurmak için yeni uygulamalar geliştirmeye çalışıyor - online mecralarda, maçlarda ve dışarıdaki halkı arasında. Şimdi,2021 yılına kadar devam edecek yeni ortaklık döneminde daha da fazlasını yapmaya hazırız.

Sokakta çocuklara futbol öğretmek için diz çökmüş kişi futbolcu

Bu uygulamalardan ilki, her yerde futbol oynayabilmek için inovatif bir tasarım. Pitch-R profesyonel bir futbol sahası için gerekli olan tüm çizgileri boyayabilen otonom bir robottur.  İlk kez Kiev’de düzenlenen UEFA Şampiyonlar Ligi Final Maçında kullanılan Pitch-R, futbolu dünyadaki her yere ulaştırmak amacıyla, Nissan’ın gelişmiş ProPILOT sürüş asistanı teknolojisinden esinlenilerek tasarlanmıştır.

Pitch-R saha çizgisi boyama robotu
UEFA Şampiyonlar Kupası LEAF'te sergilendi
tk

İkincisi, UEFA Şampiyonlar Ligi Kupa Turudur. Kupanın seçilmiş şehirlerde Nissan marka bir araçla dolaştırıldığı etkinlikte Avrupa’da yaşayan taraftarlara bir ikon haline gelmiş kupayı yakından görme imkânı sağlanır. Nissan ayrıca online platformda taraftarların her maçtan sonra favori golleri için oy kullandıkları ve özel ödüller kazanma şansı elde ettikleri “Haftanın Golü” adında eğlenceli bir tanıtım etkinliği de düzenlemektedir. Bu etkinlik hala devam ediyor; isterseniz hemen katılabilirsiniz. Nissan’ın ‘Center Circle Carriers’ bayrak taşıyıcıları programı da binlerce şanslı taraftara maça başlamadan önce UEFA Şampiyonlar Ligi Marşı çalındığı sırada bu heyecan verici anı deneyimleme şansı veriyor. Bayrak taşıyıcıları, bu muhteşem ritüel binlerce futbol taraftarının önünde cereyan ederken orta sahaya bayrağı getiriyorlar. İzleyiciler 360 derecelik Sanal Gerçeklik videosu çekilen bu anın heyecanını daha önce hiç olmadığı kadar yoğun bir şekilde yaşayabiliyorlar.

Üstüne üstlük, heyecan verici yeni marka elçileri de ekibe katıldılar. Eden Hazard, Lieke Martens ve Phillipe Coutinho kariyerlerinin zirvesinde olan dünyaca ünlü yıldızlar. Ünlü İngiliz spor kulübü Chelsea’de oynayan Hazard, antrenörler, takım arkadaşları ve yorumcular tarafından dünyadaki en iyi oyunculardan arasında sayılan futbolculardan biri. Barselona Birinci Liginde oynayan Martens, 2017 yılında FIFA tarafından “En İyi Kadın Oyuncu” seçilen yetenekli bir orta saha oyuncusu ve forvet. Top sürme, tempolu oynama becerisi ve çevikliğiyle tanınan, yakın zamanda da Barselona ile anlaşma imzalamış olan Coutinho ise Brezilya’dan çıkan gelmiş geçmiş en iyi futbolculardan biri olma yolunda ilerliyor.

Sezonla ilgili güncel bilgiler için bizi takip etmeye devam edin.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nissan Formula E otomobili

NISSAN FORMULA E’YE KATILAN İLK JAPON OTOMOBİL ÜRETİCİSİDİR

#Sports #NISSAN INTELLIGENT MOBILITY

Amsterdam arena stadyumu

FUTBOL STADYUMU NISSAN LEAF AKÜLERLE GOLLERİ ATIYOR

#NISSAN INTELLIGENT MOBILITY #HAYATTARZI