Nissan Orijinal Motor Yağları serisi, aracınızın performansını en üst düzeye çıkarmak için en son teknoloji kullanılarak geliştirilmiştir.Her model Nissan aracın özel motor gereksinimlerini karşılayacak şekilde tasarlanmış olup, Nissan'ınızdaki farkı mükemmel seviyede hissetmenizi sağlar.

nissan orijinal motor yagları

Motor Yağı Nedir?

Motor içinde bulunan parçaları yağlamak, temizlemek, korumak ve sürtünmeden dolayı oluşan ısı ve aşınmayı azaltmak için kullanılan akışkan sıvıya motor yağı denir.

Motor yağı, uluslararası standartlara ve her araç üreticisinin kendi spesifikasyonlarına uygun olmalıdır.

Motor Yağının Görevi Nedir?

Motor yağı dört ana işleve sahiptir:

·        Motor performansını iyileştirmek ve yakıt tüketimini azaltmak için sürtünmeyi azaltmak

·        Motor sıcaklığını düşürmek

·        Yüzeyleri korozyona karşı korumak

·        Motorun temizliğini sağlamak

Nissan Orijinal Motor Yağları’nın Avantajları Nelerdir?

Nissan Orijinal Motor Yağları, Nissan motor teknolojisine mükemmel uyum sağlayacak ve Nissan aracınızın gereksinimini karşılayacak şekilde özel olarak geliştirilmiştir.

Nissan mühendislik çalışmalarının bir sonucu olarak, motorun maksimum performansla çalışmasını sağlayan, zararlı gaz emisyonunu düşüren ve yakıt ekonomisi sağlayan ürünler geliştirilmiştir.

Neden Nissan Orijinal Motor Yağları’nı Kullanmalısınız?

Nissan Orijinal Motor Yağları aracınızın performansını en üst düzeye çıkarmak için en son teknoloji kullanılarak geliştirilmiştir. Her model Nissan aracın motor gereksinimlerini karşılayacak şekilde tasarlanmış olup, Nissan' ınızdaki farkı hissetmenizi sağlar.

Nissan Orijinal Motor Yağları, motor koruması, motor temizliği ve yakıt ekonomisine yönelik geliştirilmiştir. Nissan araçları için özel olarak tasarlanmış olan seri, yağ değişim aralığı boyunca gönül rahatlığı ile kullanılmak üzere hem eski hem de yeni motorların gereksinimlerini karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.

Nissan Orijinal Motor Yağları’nın Teknik Özellikleri Nelerdir?

Nissan motor yağları hem Nissan’ın kendi beklediği teknik gereklilikleri karşılarken hem de uluslararası standartların gerekliliklerini karşılayan sentetik teknoloji ile üretilmiş ürünlerdir. Yüksek oksidasyon direnci sayesinde uzun kullanım ömrü sağlar.

5W-30 C3 ve 5W-30 C4 ürünleri DPF (dizel partikül filtresi), GPF (benzin partikül filtresi), SCR (Seçici katalitik indirgeme) gibi egzoz emisyon düşürücü sistemlerle uyumlu düşük kül içeriklİ yağlardır. Bu yağlar özel formülleri ile Euro VI motor gereksinimlerini karşılarken yakıt ekonomisi sağlayarak son kullanıcıya avantaj sağlar.

5W-30 A5/B5 ve 5W-40 A3/B4 ürünleri de ACEA ve API uluslararası spesifikasyonlarını karşılayan benzinli ve DPF (dizel partikül filtresi)si olmayan dizel araçlar için uygundur.

Aracım İçin Doğru Nissan Motor Yağı Hangisidir?

Nissan aracınız için önerilen motor yağını Nissan yetkili servislerinde servis danışmanlarımızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Doğru olmayan motor yağı seçimi motorunuzun mekanik aksamlarında ciddi hasar ve arızalara yol açabilir. Aracınızda yalnızca Nissan tarafından tavsiye edilen orijinal motor yağları kullanınız.

Motor Yağı Ne Zaman Değiştirilmelidir?

Nissan aracınız için önerilen doğru yağ değişim aralıkları modellere ve motor tiplerine göre farklılık gösterebilmekte olup aracınızın kullanım kılavuzunda belirtilmiştir. Aracınızın yağ bakımı gerek motor ömrü gerekse güvenli ve performanslı bir kullanım için kritik öneme sahiptir. İstenmeyen arıza ve hasarları önlemek için Nissan tarafından önerilen orijinal motor yağları ile doğru zamanda  bakım yapılmasına dikkat edilmelidir.