KENDİ KENDİNİ PARK EDEN TERLİKLER
1:30 ProPILOT Park Ryokan

Japon kasabası Hakone, öteden beri doğal kaplıcaları ve Ashi gölünün ardında yükselen muhteşem Fuji dağı manzarası ile ünlüdür. Bu sakin kaçış noktası geleneksel Japon oteli olan Ryokanda kalmak için mükemmel bir yerdir. Hakone’deki Nissan ProP LOT Park Ryokana gelen misafirlerin de aklından geçen tam da buydu. Ryokana girdiler ve tipik kayar kapıların, tatami matların ve giriş holünde ev terlikleri bulunduğunu gördüler. Her şey normal görünüyordu; ta ki ev terlikleri bir anda, sanki görünmez bir hizmetkâr tarafından beyin gücüyle kontrol ediliyormuşcasına, hareket etmeye başlayana kadar.

KENDİ KENDİNİ PARK EDEN TERLİKLER Teknolojisi Teknik çizimi

Nissan için, ProPILOT Park teknolojisini terliklerin kendi kendilerine zeminde hareket ederek onlara tahsis edilmiş “park alanlarına”  gitmelerini sağlamak amacıyla yeniden tasarlamış olmak kesinlikle keyif verici bir deneyimdi. 

Temizlik meraklıları da teknoloji tutkunları da oteldeki kendi kendini park eden otonom minderler, masalar ve tabi ki küçük tekerlekli terlikler karşısında aynı şekilde heyecanlandılar.

Temizlik
meraklıları da teknoloji tutkunları da aynı şekilde heyecanlandılar.

tk
KENDİ KENDİNİ PARK EDEN TERLİKLER Ryokan'da

Acaba bu akıllı terlikler geleceğin akıllı elektrikli süpürgeleri mi? Otel ağırlama sektörünün geleceği kendi kendine yetebilir bir yere doğru mu gidiyor? Muhtemelen. Her ne kadar ProPILOT Park Ryokan projesi geçici bir şey olsa da, Nissan kendi kendini park eden eşyalar repertuarını genişletme konusunda olumsuz değildir. Ancak şu an için emin olduğumuz tek şey, ProPILOT Park donanımlı Nissan araçlarının park etme stresini günlük hayatımızdan çıkarabileceğidir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ryokan interior with table and chairs

BİN YIL BOYUNCA GELİŞEN MİSAFİRPERVERLİK

#HAYATTARZI

Nissan LEAF in city with driving sensor graphics

HER AÇIDAN DAHA GÜVENLİ BİR YOLCULUK

#NISSAN INTELLIGENT MOBILITY