KENDİNİZİ ULAŞIMIN GELECEĞİNE KAPTIRIN

Keşfet. Etkileşime Gir. Hayal Et. Her Şey Ginza, Japonya’da bulunan ve ziyaretçilerin gelecekte nasıl bir yol izleyeceğimize dair olasılıkları yakından ve bizzat inceleyebildikleri Nissan Crossing’te gerçekleşiyor. Emin olun, bu sadece bir otomobil bayisi veya showroom'u değil, tam anlamıyla sürükleyici bir deneyim. Peki ya ana tema? Nissan Intelligent Mobility: Nissan’ı kişisel ulaşımda Sıfır Emisyon ve Sıfır Ölüm hedefine ulaştıracak olan vizyon. Dünyanın her yerinden gelen ziyaretçiler, geleceğe dair konseptlerin yanı sıra düşündüğünüzden çok daha erken bir zamanda yollarda görebileceğiniz otomobiller de dahil olmak üzere, otomotiv teknolojisinde en önemli atılımlardan bazılarının yapıldığı tesisi görme imkanı elde ediyorlar. Belki siz bunun yerine 600 beygir gücüne sahip GT-R süper otomobilde spin atmak istiyorsunuz. Öyleyse, sadece 4 boyutlu yarış simülatörüne gidebilir ve muhteşem bir sanal gerçeklik deneyimi yaşayabilirsiniz.

İNOVASYONUN SİMGESİ

Nissan Crossing, 50 yıldır Ginza şehrinin simgesi olan Nissan Galerileri’nin baştan aşağı yenilenmiş halidir. Bugün, boydan boya gömülü LED’lerden oluşan “dijital teknoloji” ürünü bir ekran özelliği taşıyan yeni Sanal Ön Cephesi sayesinde, kelimenin tam anlamıyla Tokyo’nun gösterişli, lüks bölgesindeki caddeleri aydınlatmaktadır. İç tasarımı da tıpkı dışı gibi ihtişamlıdır. Türünün tek örneği, inşası imkânsıza yakın spiral tasarımı otomotiv imalatında kullanılan bilgisayar destekli üretim teknikleri ile hazırlanmıştır. Renkler zamana, mevsime, etkinlik planına bağlı olarak sürekli değişmekte ve ziyaretçiler için mekânın yıl boyunca canlı görünmesini sağlamaktadır. İnovasyonun Ginza’nın kalbindeki ışığı olan Nissan Crossing göze çarpan mimarisi ve tasarımı için birçok prestijli ödül de almıştır.

Nissan Crossing’de Hızlı Bir Tur

Nissan Crossing sanal dış cephe

Virtual Façade

Let’s start with the street view – not just an exterior wall but a dynamic canvas, projecting the energy of the space within. Featuring LED lights embedded in a glass surface across the second floor, the Virtual Façade can quickly switch appearance and colour. In Façade Mode, it perfectly melds with the rest of the building exterior. For an even more dramatic statement, Artist Mode displays unique installations by renowned artists and designers.   

Nissan Crossing silindir şeklinde sergi standı

SİLİNDİR

Ana girişte sizi karşılayan Silindirde ikonik veya ender görülen Nissan araçlarından biri – inovasyon ruhunu somutlaştıran konsept arabalardan tarihte bir dönüm noktası niteliği taşıyan eski Nissan modellerine kadar – teşhir edilmektedir.

Nissan Crossing center stage exhibit space

MERKEZ STANT

Nissan Crossing’in lineer olmayan teşhir standı tasarımı, kavisli hatları ve kesintisiz formu ile otomobillerin kıvrımlı aerodinamik yapısını çağrıştıracak bir alanda ziyaretçileri kendi başlarına keşif yapmaları için teşvik eder. Merkez Stanttaki ekranda Nissan’ın teknolojik açıdan en ileri elektrikli ve otonom araçlarından – şirketin insanları daha iyi bir dünyaya taşımaya dair kapsamlı vizyonunun somutlaşmış örneklerinden – bazılarını görebilirsiniz. 

Nissan Crossing spiral stage exhibit space

SPİRAL STANT

Organik, dinamik ve enerjik özellikler taşıyan Spiral tasarım teması ortamda sürekli hareket hissiyatı yaratarak bir nevi sizin boşlukta yaptığınız yolculuğu yansıtır. Spiral Stantta bulunan ışık şeritleri teşhir otomobillerinin üzerinde kıvrımlar oluşturarak tasarım detaylarının mükemmel bir şekilde aydınlatılmasını sağlarlar.

Şüpheniz olmasın. Bu sadece bir otomobil bayisi veya galerisi değil, tam anlamıyla sürükleyici bir deneyim.

Cylinder top

In the penthouse, so to speak, vehicles that represent the epitome of the Nissan brand are displayed on a turntable.

Nissan Crossing cylinder top exhibit space

SİLİNDİR TAVAN

Çatı katında, tabiri caizse, Nissan markasının özünü temsil eden araçlar döner bir platform üzerinde sergilenmektedir.

Nissan Crossing sinema ekranı

SİNEMA SALONU

Yüksek çözünürlüklü filmler ve güçlü çevresel ses sistemi sizi bir başka dünyaya götürür.

Nissan Crossing interaktif duvar

İNTERAKTİF DUVAR

Daha derinlere dalmak mı istiyorsunuz? İnteraktif dijital duvardaki ekranlardan birini kullanarak Nissan’ın zengin tarihini ve cesur vizyonunu keşfe çıkabilirsiniz.

Nissan Crossing kafe

Crossıng Kafe

Yakıt ikmali yapma zamanı geldiğinde, Crossing Kafeye uğrayın ve MACHI-ART espresso ile size özel hazırlanan lattenizi yudumlayın. Kahvenizi bir sanat eseri haline getirmek için sıralanmış Nissan araçlarından birini seçebilir veya kendi fotoğraflarınızdan birini yükleyebilirsiniz. 

TK
Nissan Crossing butik

NISSAN BUTİK

Eğer ziyaretinizden size bir hatıra kalsın istiyorsanız, Nissan Butiğe uğramayı unutmayın. Burada doğal olarak model arabalar ve bunların yanı sıra Japon geleneğinin uluslararası temalarla bir araya getirildiği Nissan Sanat ve El Sanatları Koleksiyonunu bulunmaktadır.

 

NISSAN INTELLIGENT MOBILITY İLE İLGİLİ DAHA FAZLA BİLGİ

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nissan IMx KURO Dış Tasarım

IMX KURO KONSEPTİ DİĞER CESUR FİKİRLERLE BİRLİKTE DIŞ DÜNYAYI DA İÇERİ TAŞIR

#NISSAN INTELLIGENT MOBILITY #TASARIM

Nissan GT-R NISMO pistte

GT-R NISMO İLE BİR TUR ATIN

#SPOR #TASARIM